Prelegenci

W X edycji zaufali nam:

WOJCIECH GIŻOWSKI

WOJCIECH GIŻOWSKI

BreakBox lab

Networker i Project Manager, współzałożyciel i Dyrektor Zarządzający BreakBox Lab

Od 2 lat związany z branżą badawczo-rozwojową. Specjalista od zarządzania relacjami biznesowymi i projektami. Jest osobą, która stawia na swobodę w komunikacji w zespole i kreatywność.

Zakładając BreakBox Lab z jednym projektem w dwa lata rozwinął organizację do czterech projektów i 18 specjalistów o szerokim wachlarzu wiedzy i doświadczeń.

O projektach realizowanych w ramach BreakBox Lab pisali m.in. Puls Biznesu, INNPoland, Antyweb czy Biotechnologia.pl. Dodatkowo zostały wyróżnione podczas Venture Day 2015 oraz BioInnovation International Summit 2016.

Wojciech Giżowski poprowadzi 6 kwietnia prelekcję “Projekt Umbrella: 3 Grzechy Główne Początkującego PMa”

MAREK MAKAREWICZ

MAREK MAKAREWICZ

Pomorski Klub Biznesu

Przedstawiciel Pomorskiego Klubu Biznesu, Prezes Toastmasters Sopot Leaders – klubu mówców i liderów. Szkolił w Toruniu, Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Organizator konferencji biznesowych, konferansjer, networker biznesowy. W przeszłości, zawodowo związany ze sprzedażą w branży prawnej oraz ubezpieczeniowej. Uczestnik prestiżowego szkolenia Akademia Managera adresowanego do 40 najlepszych managerów handlowych branży ubezpieczeń. Z wykształcenia pedagog i menedżer personalny. Absolwent Uniwerystetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Uniwersytetu Gdańskiego.

Poprowadzi prelekcję 06.04 “Project Manager – strażak zarządzania (w kontekście gaszenia narastających pożarów np. na 2-3 dni przed planowanym eventem)”.

MACIEJ WILMIŃSKI

MACIEJ WILMIŃSKI

GetResponse

Scrum Master w GetResponse, mający niemałe doświadczenie we wprowadzaniu kultury i pracy agile, zarówno na poziomie zespołów deweloperskich, działów IT jak i całych organizacji.

Jego dużym atutem jest praktyka zdobyta w sporej ilości projektów, w których pełnił różne role: programisty, architekta oprogramowania czy lidera zespołu. W efekcie niewiele w IT jest go w stanie zaskoczyć lub przestraszyć.

Wierzy w moc pracy zespołowej, a jako wielki fan sportu, dostrzega sporo podobieństw pomiędzy pracą zespołu programistycznego, a budowaniem dobrej drużyny sportowej. Rolę Scrum Mastera postrzega jako kombinację kapitana, trenera, a czasem i zawodnika.

O Scrumie i agile’u pisze na blogu mlynarze.com, jest też założycielem Encyklopedii Rocka rockers.com.pl

MARIUSZ KARDAŚ

MARIUSZ KARDAŚ

GFKM

Jest trenerem i konsultantem z 18 letnim doświadczeniem. Twórca autorskiego podejścia do zarządzania projektami – połączenie tradycyjnych narzędzi z Metodą Łańcucha Krytycznego oraz filozofią i metodami zwinnymi (Agile). Usprawnia oraz wdraża Systemy Zarządzania Projektami w firmach. Prowadzi warsztaty szkoleniowe oraz cykle szkoleń z zakresu zarządzania projektami, które są przygotowane zgodnie z wymaganiami i potrzebami klienta.

Współpracował z ponad 100-ma przedsiębiorstw działających w Polsce. Ma także doświadczenie prowadzenia warsztatów szkoleniowych w Szwajcarii (centrala firmy Roche, Bazylea), Rosji (MBA), Rumunii (Podyplomowe Studia Zarządzania Badaniami Klinicznymi), Niemczech.

Wcześniej pracował w branżach badań rynkowych i FMCG oraz zarządzał przez 5 lat polskim oddziałem duńskiej spółki HJ Hansen Genvindingsindustri A/S, działającej w branży recyclingu.

Odbył studia podyplomowe w Kopenhadze w ramach stypendium biznesowego Duńskiej Agencji Rozwoju Przemysłu i Handlu. Zdobył tytuł MBA (dyplom University of Strathclyde, Glasgow i GFKM).

Jest wykładowcą na studiach menedżerskich Executive MBA prowadzonych przez GFKM (w Gdańsku, w Warszawie dla Business Centre Club). Ponadto jest Dyrektorem Merytorycznym Podyplomowych Studiów Zarządzania Projektami, realizowanych przez Akademię Leona Koźmińskiego oraz GFKM.

BARTOSZ MAZUREK

BARTOSZ MAZUREK

EPAM Systems

Bartosz Mazurek – Ex frontend developer, Scrum Master, team leader.

Aktualnie agent transformacji Agile dla jednego z klientów Epam-u. Entuzjasta zwinnych metod wytwarzania oprogramowania z dużą dawką zdrowego rozsądku. Zainteresowany psychologicznym aspektem ludzkiego działania i jego wpływu na powstawanie aplikacji. Autor bloga www.medium.com/@bartoszmazurek.

Mąż, ojciec i właściciel szalonego psa.

6 kwietnia poprowadzi prelekcję “Wpływ “modelu rozwoju grup” w metodologiach Agile” – o tym co kryje się z procesem rozwoju zespołów i dlaczego jedne grupy pracują jak świetnie zorganizowane zespoły a inne ledwo mogą na siebie patrzeć oraz… co ma do tego jedna z koncepcji psychologicznych powstała w późnych lat 60tych.

ADAM CETNEROWSKI

ADAM CETNEROWSKI

Intel

Pracuje jako manager zespołu pracującego nad zintegrowanym sterownikiem graficznym w firmie Intel. Ma ponad pięć lat doświadczenia w szkoleniu i mentorowaniu zespołów z praktyk Agile poprzez treningi (Scrum, Kanban, Zarządzanie Zespołami Zwinnymi, Retrospektywy), spotkania rozpoczynające adopcję metod zwinnych, prowadzenie retrospektyw.

Występował na licznych konferencjach w tym na Intel Agile and Lean Conference, Agile by Example i współ-organizował Agile Gdańsk 2016. Prowadzi spotkania Intel Agile Coaching Network i jest regularnym uczestnikiem nuCognitive Agile Coaching Network.

Mieszka w gdańsku z żoną i trójką synów.

6 kwietnia poprowadzi prelekcję “Jak odnaleźć się w zespole samo-organizującym?”

PATRYCJA DĄBROWSKA

PATRYCJA DĄBROWSKA

Arla Global Financial Services Centre

Patrycja Dąbrowska is Service Delivery Manager at Arla Global Financial Services Centre

Passionate GBS professional experienced in performance management, project management with strong communication and stakeholder management skills.

5 years in Arla Global Financial Services Centre started as a Junior Accountant in Accounts Receivable Team responsible for Spanish markets, currently Service Delivery Manager responsible for stakeholder management, task transitions and performance management (KPI’s, Dashboards).

On 7th April she’s giving a workshop “Managing Change inside Project Management” withJaijeet Choudary

JAIJEET CHOUDHARY

JAIJEET CHOUDHARY

Arla Foods

Senior Project Manager, Continuous Improvement & Lean at Arla Foods

Experienced GBS professional,  with 15+ years of diverse experience across Global Shared Service Center (SSC), Quality & Process Excellence, Transformation, Service Delivery & Transition. Responsible for driving culture of Lean & Continuous Improvement inside ArlaGlobal Shared services . Have led multiple business transformational initiatives leading to process re-engineering & change management resulting in high business impact to organization.

 

On 7th April he’s giving a workshop “Managing Change inside Project Management” withPatrycja Dąbrowska

ANNA DZIECINNA

ANNA DZIECINNA

Anna Dziecinna jest absolwentką Politechniki Gdańskiej, gdzie uzyskała tytuł licencjata na kierunku Europeistyka oraz magistra z Zarządzania – specjalność Biznes Międzynarodowy. Od samego początku swojej ścieżki zawodowej związana z branżą IT. Obecnie Anna, poprzez zarządzanie jakością szkoleń, dba o rozwój umiejętności miękkich pracowników i menadżerów jednej z największych firm IT w Trójmieście.

Ponadto Anna jest trenerem z zakresu sztuki prezentacji oraz efektywnej komunikacji. Zawodowo, jaki i prywatnie interesuje się etykietą w biznesie, tematyką budowania własnej marki (ang. personal branding), jak również wszelkiego rodzaju akcjami promowania wizerunku kobiet w biznesie.

W wolnym czasie, Anna chętnie spędza czas w otoczeniu natury tj. spacery po lesie ze swoim psem, jazda na rowerze, a w okresie zimowym łyżwy i snowboarding.

W dniu 7 kwietnia 2017 r. poprowadzi warsztat “Komunikacja w zespole – każdy człowiek”.

EWELINA GAŁĘZOWSKA-SZOMBORG

EWELINA GAŁĘZOWSKA-SZOMBORG

ESCoaching

Coach ACC ICF, Trener Biznesu, Coach Action Learning

Pracuję w biznesie od 2003 roku współpracując głównie z departamentami sprzedaży, IT i HR. Posiadam ośmioletnie doświadczenie trenerskie w obszarze umiejętności interpersonalnych. Jestem dyplomowanym Trenerem Biznesu. Specjalizuję się w szkoleniach podnoszących efektywność osobistą: treningi kierownicze, asertywność, zarządzane stresem i sobą w czasie, zarządzanie emocjami w biznesie, komunikacja interpersonalna. Zrealizowałam liczne projekty rozwojowe i szkoleniowe, m.in. dla: ING Bank Śląski, Bank GBS, SKOK im. F. Stefczyka, Klima – Therm S.A., Dellner Couplers, Tehand Sp. z o.o.,  Aber Sp. z o.o, OPGK Koszalin, Gemalto Sp. z o.o.,  HLT Sp. Z o.o., ProContact, FancyFon, DeSmart, PPNT Gdynia.

Równolegle obok pracy trenera, realizuję także sesje indywidualnie. Wspaniałym dopełnieniem szkoleń jest rozwój indywidualny podczas sesji coachingowych. Jestem akredytowanym Coachem ACC ICF. Prowadząc coaching wspieram ludzi w odnajdywaniu odwagi do eksperymentowania i podejmowania działań o których nie wiedzieli, lub myśleli, że są nie dla nich.

Inspiracją i motorem moich działań jest kontakt z ludźmi – możliwość poznawania indywidualnych historii, różnych punktów widzenia i poznawania strategii działania. To największa nagroda dla mnie móc pomagać, śmiać się i wspierać w zmianie, a na końcu widzieć efekty tej współpracy.

DR GRZEGORZ GNIWKIEWICZ

DR GRZEGORZ GNIWKIEWICZ

FROG

Dyrektor Ośrodka Szkolenia Nurków Zawodowych FROG oraz Prezes Zarządu FROG Sp. z o. o., firmy prowadzącej prace podwodne i hydrotechniczne. Ekspert Państwowej Komisji Badania Wypadków Morskich. Realizując swoje pasje zawodowe zdobył liczne uprawnienia związane z płetwonurkowaniem oraz pracami podwodnymi min. płetwonurka, instruktora płetwonurkowania, nurka bojowego, nurka zawodowego, operatora systemów nurkowych, kierownika prac podwodnych, audytora SZ BHP w pracach podwodnych.

7 kwietnia poprowadzi warsztat “Podwodne zarządzanie projektem. Most sobieszewski od podszewki czyli kluczowe czynniki sukcesu projektu infrastrukturalnego” razem z Anną Józefczyk

ELŻBIETA WOJNICKA-SYCZ

ELŻBIETA WOJNICKA-SYCZ

Dr hab. ekonomii ze specjalizacją w dziedzinie innowacyjności i rozwoju regionalnego. Profesor Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Zarządzania w Instytucie Organizacji i Zarządzania, adiunkt w Katedrze Urbanistyki i Planowania Regionalnego na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Współpraca z licznymi firmami konsultingowymi jak WYGPSDB, Ecorys, CASE, DGA.

Specjalizacja w dziedzinie zarządzania projektami z funduszy Unii Europejskiej, analiz dotyczących innowacyjności i transferu technologii, gospodarki przestrzennej z punktu widzenia innowacyjności, wpływu funduszy strukturalnych na rozwój gospodarczy, rozwoju miast i regionów, obszarów metropolitalnych i ich strategii,  a także zarządzania miastami i regionami.

Autorka i współautorka ponad 200 publikacji naukowych i popularnonaukowych: książek, artykułów, raportów. Koordynator i/lub ekspert w około 85 projektach badawczo-rozwojowych i aplikacyjnych finansowanych / współfinansowanych przez OECD, Komisję Europejską, VI i VII Program Ramowy UE, fundusze strukturalne UE w Polsce, NCN, NCBiR, Ministerstwo Rozwoju / Rozwoju Regionalnego, Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Gospodarki, Agencję Rozwoju Przemysłu, urzędy marszałkowskie wielu województw i inne.

7 kwietnia poprowadzi warsztat “Zarządzanie projektami unijnymi”

PIOTR BOGOBOWICZ

PIOTR BOGOBOWICZ

OMEC

Konsultant, doradca

Ekspert i praktyk w dziedzinie zarządzania projektami. Zarządzał projektami w firmach informatycznych i telekomunikacyjnych, jak również projektami wdrożeniowymi systemów dla rynku nieruchomości. Management of Risk Practitioner, MSP Practitioner, PRINCE2 Practitioner. Asesor Nagrody Polish Project Excellence Award. Konsultant w zakresie doboru ścieżek szkoleniowych.

7 kwietnia poprowadzi grę symulacyjną “Kinshasa – Agile African Adventure”.

ANNA JÓZEFCZYK

ANNA JÓZEFCZYK

Trigonum

Dyrektor Biura Projektów zarządzająca portfelem projektów rozwojowych, odpowiedzialna za koordynację zespołu kierowników projektów oraz zespołów projektowych. Doradca strategiczny przedsiębiorstw prowadząca procesy analizy strategicznej dla klientów kluczowych, mentor przedsiębiorstw oraz NGO wykorzystująca narzędzia modelowania biznesowego. Trener biznesu w zakresie zarządzania projektami, zarządzania strategicznego, budowania strategii przedsiębiorstwa, zmiany i innowacji, wdrażania strategii CSR. Członek Forum Mentorów.

MICHAŁ BOJKO

MICHAŁ BOJKO

Jeppesen

Dyrektor Boeing Digital Aviation Product Development Poland. Przez ostatnich 17 lat pracuje w IT. Jego specjalnością jest tworzenie zespołów. Technologicznie zawsze najlepiej się czuje pracując z bazami danych i analizą tych danych.

Motto na życie: chcę umrzeć z wspomnieniami, nie planami.

Michał Bojko przeprowadzi 7 kwietnia warsztat “Firma 2.0 – jak przeprowadzić projekt transformacji firmy na nowe tory (case study)

ANTONI ŁĄCKI

ANTONI ŁĄCKI

Antoni Łącki jest prezesem zarządu Fundacji Rozwoju Polskiej Przedsiębiorczości, trenerem efektywności i skutecznej komunikacji, mówcą oraz twórcą Brainmuscle Action Learning – półrocznego programu skupiającego się na praktycznym realizowaniu wyznaczonych celów w jak najefektywniejszy sposób. Pomógł setkom osób w realizacji ich celów, pokonaniu nieśmiałości i założeniu biznesu przez swoje programy, przemówienia i warsztaty.

Współpracował z takimi firmami jak TEB Edukacja, SFBCC, Solid Security, iRobot i LPP S.A. Jest też twórcą rewolucyjnego 5 dniowego programu IDeA – Zamień pomysł w BIZNES, w którym uczy jak komercjalizować swoje pasje i talenty. Jest również prezesem zarządu  Stowarzyszenia Leaders Academy. Jego historia przemiany z nieśmiałego chłopaka z kompleksami, do samoświadomego trenera i przedsiębiorcy zainspirowała go do stworzenia organizacji pozarządowej, w której, jak sam mówi, kreuje przyszłych liderów oraz mówców.

7 kwietnia poprowadzi warsztat “Przywództwo i role w zespole”.

ALEKSANDER KUZIMSKI

ALEKSANDER KUZIMSKI

Jeppesen

Project Manager w Jeppesen Poland, aktualnie pełni również rolę Scrum Mastera dla kilku zespołów deweloperskich. Z zarządzaniem projektami związany od 2008 roku. W tym czasie zajmował się projektami lokalizacyjnymi, inwestycyjnymi oraz software’owymi z zakresu bankowości i lotnictwa.

Aż z trzema organizacjami przechodził transformację z klasycznego  podejścia do zarzadzania do metod zwinnych takich jak SCRUM czy SAFe.

Uczestnik wielu szkoleń i konferencji.

W wolnym czasie miłośnik sportów wytrzymałościowych, triathlonista i ultramaratończyk.