Project Management 2014

Konferencja Project Management – skuteczne zarządzanie biznesem to dwudniowe wydarzenie, co roku odbywające się na Uniwersytecie Gdańskim. Organizowane od 8 lat, systematycznie zyskuje renomę, przyciągając coraz więcej osób, które tak jak my, chcą rozwijać swoje umiejętności w skutecznym zarządzaniu projektami. Tak, jak wspomniano wcześniej, konferencja podzielona została na 2 dni. Dzień pierwszy to prelekcje i wystąpienia prowadzone przez doświadczonych managerów, którzy pokazują, w jaki sposób pogodzić teorię i praktykę. Dzień drugi, to okazja do tego aby samemu zmierzyć z wyzwaniami podczas gier symulacyjnych oraz warsztatów, prowadzonych przez trenerów i coach’ów.

Zanim jednak rozpoczęła się konferencja, poprzedzały ją miesiące pracy. Z drukarni wyszły plakaty, a na portalach i w gazetach pojawiły się artykuły na temat konferencji. Zorganizowane były standy zachęcającego do wzięcia udziału w konferencji. Oto zdjęcie jednego ze standów na Politechnice Gdańskiej:

Przed rozpoczęciem wykładów każdy z uczestników odbierał swój identyfikator. Niektórzy byli szczęśliwcami i otrzymali niewielki upominek

Każdy Project Manager powie, że teoria jest ważna, ale to praktyka czyni nas mistrzów w swoim fachu. Dlatego też drugi dzień został przeznaczony na warsztaty i gry symulacyjne, aby sprawdzić wiedzę teoretyczną w praktyce. Jedno ze szkoleń prowadzone w trakcie drugiego dnia konferencji. Jak widać było nad czym się zastanawiać.

Zdjęcie grupy projektowej: